Bambu halı yıkama

Bambu Halı yumuşaklığından ve parlaklığından dolayı aynı zamanda bambu ipek olarakta adlandırılmaktadır.Bambu halılar doğal bir elyaf olan bambu ipliğinden dokunmaktadır.Bambu tropikal bölgelerde yetişen, çok kısa sürede yetişen bir bitkidir.Bitki olgunluğa eriştiğinde, ıslatılarak gövdesi hamur haline getirlirir.Bu hamur liflendirilerek bambu ipliği elde edilir.Bambu ipliğinden de makinelerde dokunularak bambu halılar elde edilir.

Bambu ipliği doğal bir parlaklığa sahiptir ve doğal serinlik hissi yaratmaktadır.Parlaklığından dolayı dokunduktan sonra merserizasyona ve apre gibi ek işlemlere gerek duyulmaz.Bundan dolayı bambu halılar gerçek ipek halılara çok yakın bir görünüme sahiptir.Bambu ipliğinden üretilen halılar, doğal antibakteriyel özelliğe sahiptir.Dolayısı ile bebek odası,çocuk odası,toza karşı alerjisi olanlar gönül rahatlığı ile kullanabilirler.Bambu hafif bir iplik olduğu için dokunan halılar orta incelikte ve hafifliktedirler.Bel sorunu yaşayanlar, yaşlılar yerinden kaldıramadıkları koca koca halıları artık sıkıntı yaşamadan bambu halılar sayesinde kendi kendilerine yapabilecekler.Boyayı emme özelliğine sahip bambular birçok renk ve doku çeşidine sahiptir.Çıplak ayakla basıldığında halı size serinlik hissi verecektir.Ve vücudunuzdaki negatif enerjiyi alacaktır.Bu özelliğinden dolayı yatak odalarında da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.Güneş ışığına duyarlı olduğu için çok güneş gören odalarda bile kullanılabilir kesinlikle renginde solma olmaz.

Sizde Binlerce Mutlu Müşteriye Katılın

BAMBU HALI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR? LEKE TUTAR MI? NASIL SİLİNİR?

Bambu halı elektrikli süpürge ile haftalık halının ipliğinin yattığı yöne doğru süpürülmelidir.Halınızı kendiniz temizlemeyin Yumoş Halı Yıkama olarak bu işin ehli olan bizi arayın hiç bir kimyasal kullanmadan tamamen organik şampuanlar kullanarak biz yıkayalım.Ayrıca Yumoş Halı Yıkama olarak bambu halıları özellikle tavsiye etmekteyiz.Çünkü bambu tamamen ekolojik sürdürülebilen bir bitki olduğu için doğamıza kesinlikle zarar vermeyen bir yapıya sahiptir.

Bambu Halı Nedir ?

Bambu halılar adını dokumasında kullanılan bambu ipliğinden alırlar. Bambu bitkisi tropikal bölgelerde yetişen ve ağaç görünümünde olan bir bitki türüdür. Bazı bambu ağaçları 80 santimetre kalınlığa ve 38 metre uzunluğa ulaşabilirler.

Bambu Halı Sağlıklı Mıdır ?

Bambu halılar doğadan elde edilen bambu bitkisiyle üretildiği için sağlıklı doğal halı kategorisinde listelenmektedirler. Geçmiş yıllarda bambu ipliği üretimi yapılırken sadece saf su kullanılırdır. Bambu parçaları suyun içerisine atılarak uzun bir zaman zarfında çözülerek liflerinin bırakılması sağlanırdır. Gelişen teknoloji ve endüstriyel kimyasallar sayesinde artık bambu ipliği üretimi çok daha hızlı bir hal almıştır. Çünkü bitkinin liflerini bırakıp elyaf haline hızlı bir şekilde gelmesi için kimyasallar kullanılmaktadır. Tabi ki doğallığını kaybettiği söylenemez. Çünkü her ne kadar olursa olsun özünde doğayı taşımaktadır. Dolayısıyla bambu halılar sağlıklıdır.