Çin Halısı Yıkama

Makinede dokunan halılar arasında yer alan çin halılarını profesyonellere teslim edin. Çin halısı yıkama hizmetimiz ile güvenli hizmet sağlıyoruz.

Çin halısı Hereke halısına benzer fakat elde değil makinede dokunan halılardır. Yıkanması için büyük hassasiyet gerektiren Çin halısı doğru şekilde yıkanmadığı zaman kolayca renkleri solan, renkleri birbirine karışan ve kolayca deforme olan halılardandır.

Kullanımı keyifli ve konforlu olmasına karşın yıkanması için profesyonellik gerektiren Çin halı yıkama hizmetlerini en üstün kalitede sizlere sunmaktayız. Özel halı yıkama makinelerinde, insan sağlığına zararlı, kimyasal madde içermeyen, doğal deterjanlarla yıkadığımız Çin halılarınız hiçbir şekilde deforme olmaz.

Size halılarınızı orijinal şekliyle yıkayıp teslim etmeyi garanti eden, Kurumsal halı yıkama firmaları arasında lider konumda olan 1. Sınıf A-Kalite Belgesine sahip sadece 2 firmadan bir firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Sizde Binlerce Mutlu Müşteriye Katılın

Çin Halısı Nasıl Yıkanır?

Çin halısını yıkarken şunlara çok dikkat edilmesi gerekir.Halı, ne yüksek sıcaklıkta ne de soğuk su ile yıkanmamalıdır. Yüksek sıcaklıkta yıkanan bir Çin halısı deforme olur. Çin halısı oda sıcaklığındaki su ile yıkanmalıdır.Yıkama işleminin hızlı ve pratik bir şekilde, halı yıkama makinesi ile yıkanması gerekmektedir. Aksi takdirde halının renk ve desenleri birbirine karışacaktır.Durulama işleminin hassas ve derinlemesine yapılması gerekir yoksa halının iplikleri dökülmeye başlar.Tamamen insan sağlığına zararsız, kimyasal madde içermeyen bitkisel ve doğal içerikli deterjanlar kullanılmalıdır. Kimyasal deterjanlar hem size, hem çevreye, hem de halıya zarar verir.Direkt güneş ışığında değil; kapalı, steril ve klimalı bir yerde kurutulması gerekmektedir.Kuruyan halı, hava akımının olduğu kapalı bir ortamda en az 24 saat havalandırılmalıdır.

Çin Halısı Yıkama Hizmetlerimiz

Halılarınızı sizden teslim aldıktan sonra;İstisnasız her halıyı öncelikle kaba kirlerinden, saç ve toz gibi gözle görünür, görünmez kirlerden arındıran bir toz alma çırpma işlemine tabi tutarız.Halınızın büyüklüğüne, iplik ve dokuma yapısına uygun seçim, ve yıkama programını profesyonel halı yıkama ekiplerimizle ayarlarız.Son teknoloji ile üretilen ve halılarınıza zarar vermeden bakteri ve kirlerden arınmasını sağlayacak şekilde yıkama işlemini gerçekleştiririz.Kullandığımız deterjanların içinde insan sağlığına zararlı kimyasal maddeler bulunmaz. doğal içerikli bileşenler bulunur; deterjanlarımızla halılarınızı tüm bakterilerden ve lekelerden arındırırız.Halınızı hassas bir şekilde durulama işlemine tabi tutarız çünkü Çin halısı özenle durulanmazsa düğümleri ve iplikleri çözülür. Bu nedenle makinelerimizin hassas durulama programları ile durulama yaparız.Kurutma için steril, kapalı ve klimalı özel kurutma odalarımızda halılarınızı tamamen kurutarak sizlere teslim ederiz.

Bize ulaşarak halı yıkama hizmetlerimiz ve Çin halısı yıkama fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bize ulaşın, halılarınızı dert etmeyin!

Çin Halısı Nasıl Yıkanır, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çin halısı; yün, ipek ve ipek yün karışımından oluşan iplikler kullanılarak dokunan bir halı türüdür. İran düğümü ve Nippon düğüm tekniği ile dokunan bu halılar, el dokuması halı olarak bilinir. Ancak tam olarak el halısı sayılmazlar. Ayrıca el dokuması halılara göre daha kısa sürede dokundukları için maliyetleri de düşüktür. Bu halıların en önemli özelliklerinden birisi, birçok motifin bir arada kullanılmasıdır. Halılarda kullanılan desenler, yaşamın içindeki olayları konu alan bir tabloya benzer. Dağ şekilleri, hükümdarların figürleri, sfenksler ve dama işaretleri Çin halılarında en çok görülen desenler arasında yer alır. Ev dekorasyonu için sıklıkla tercih edilen bu halılar, dikkatli bir şekilde yıkanmalıdır. Çünkü yanlış halı yıkama yöntemleri nedeniyle Çin halılarının renkleri birbirine karışabilir ya da yıpranabilirler. Bu nedenle profesyonel ekipmanlar ile özen gösterilerek yıkanmaları gerekir.