İstanbul Yerinde Halı Yıkama Hizmeti

Yerinde Halı Yıkama iki şekilde yapılmaktadır:

Birinci yöntem: 40 kg’lık pet tutucular ile halıfleks üzerinde köpük oluşturarak dolaşıldıktan sonra lekelerin çözünmesi sağlanır. Ardından vakum makinası ile duru su verilerek aynı anda halıya nüfuz eden kirler köpürtülerek çekilir, 3-4 saat kadar bir süre kurumaya bırakılır. m2 için güncel fiyat alınız.

İkinci yöntem: olan sade vakumlu yöntem: Bu yöntem fırçalama makinesi olmaksızın genelde sadece toz olan halılar için uygulanır. Sadece ilaçlı veya ilaçsız su uygulanarak yapılmaktadır. m2 için güncel fiyat alınız.

Üçüncü yöntem: olan kuru köpük yöntemi: Otel gibi düzenli temizlik isteyen mekanlar için idealdir. Diğer yıkama çeşitlerine göre daha yüzeysel olup halıya köpük jeneratörü ile köpük verilir, kirlerin yumuşaması sağlanırken bir taraftan vakumlanır. Özellikle alttan kablo, ısıtma vs. geçen zeminlerde tercih edilir.

Yerinde Halı Yıkama Firması Genel Şartları:

– Duvardan duvara halı yıkama hizmetleri için en az 30 m2 halı olmalıdır.

– Halı yıkanacak zemindeki eşyalar temizlik öncesinde toparlanmalı ve yıkama için uygun zemin oluşturulmalıdır.

– Ödeme iş bitiminde nakit olarak yapılmaktadır.

– Her türlü leke için %100 garanti verilememektedir. Özellikle kan lekeleri içerisinde bulunan yüksek orandaki demir sebebiyle kuruduktan sonra yüzeyden arındırılması zor olabilmektedir. Lekenin türü için lütfen bilgi alınız.

– Hizmet verdiğimiz alanlar: Ev, ofis, otel, restoran, yurt, sinema salonu, cami vb. her türlü alanda referanslı halı yıkama hizmeti vermekteyiz.

Yerinde Halı Yıkama; yerinde halıfleks temizliği yaptırmak için bizi WhatsApp 0530 914 92 50 telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Sizde Binlerce Mutlu Müşteriye Katılın

Yerinde Halı Yıkama Yöntemleri

Halınızın kullanım yoğunluğuna ya da ne kadar kirlendiğine bağlı olarak yerinde halı yıkama yöntemleri, değişiklik gösterebilir. En sık tercih edilen yöntemleri, 5 ana kategoriye ayrılır: şampuanlama, buharla yıkama, köpükle yıkama, kuru temizleme, bonnet ile temizleme. Seçilen yöntem ne olursa olsun halı yıkama firması, temizlenecek tüm halıları önce elektrik süpürgesi ile süpürmektedir.

Şampuanlama ile Yerinde Halı Yıkama

Şampuanlama içeren yerinde halı yıkama yöntemi, muhtemelen en az etkili yöntemdir. Halı yıkama makinası kullanılarak halıya, özel şampuanlar uygulanır. Daha sonra vakumlama ile halı şampuanı, halıdan çekilir. Halı yıkama şampuanı veya deterjanı, parlatıcı ve parfüm içerdiğinden dolayı halılar güzel görünmekle kalmaz, ayrıca hoş kokarlar. Ancak derinlemesine bir yerinde yıkama yöntemi olmadığı için etkisi sınırlıdır.

Buharla Yerinde Halı Yıkama

Buharlı yerinde halı yıkama, yüzeysel yıkama yöntemleri arasında en etkili halı temizleme yöntemidir. Halı yıkama makinaları sayesinde sıcak suyla şampuan karışımı bir solüsyon halı içine enjekte edilir. Karışım daha sonra güçlü biçimde makina tarafından geri çekilir ve mümkün olduğunca çok kir ve mikrobu yerinden sökerek, halıyı olabildiğince temiz ve güzel kokulu halde bırakır.

Halılar Yerinde Nasıl Yıkanır?

Halı yıkama firmaları, halıları yerinde yıkarken yıkama makinalarından faydalanırlar. Temel olarak halı yıkama makinaları bünyesinde, su ile temizlik maddesi karışımını ısıtan dâhili bir ısıtıcı bulunur. Küçük jetler temizleyiciyi halı üzerine boşaltır, temizleyici madde yumuşak döner fırçalarla halı içinde işlev görür. Temizleyici, kir partiküllerini bulunduğu yerden yüzeye çıkarırken, emiş özelliği hem kiri hem de fazla sıvıyı çeker.Kullanılan temizleyici daha sonra boşaltılabilen bir hazneye aktarılır.

Günümüzde halı yıkama fabrikaları, halı yüzeyini genellikle hafif nemli bıraktığı için halılar bir saat içinde kurumaktadır. Bazı daha güçlü halı yıkama makinası modelleri, halıyı temizlerken kurutmak için sıcak hava kullanan ısıtma ekipmanı içermektedirler. Isıtıcı ekipmanın kullanılması sayesinde, yıkama sonrasında halılar neredeyse kuru olarak müşteriye teslim edilebilmektedir.