Shaggy Halı Nasıl Temizlenir?

Vakumlama, halınızı temizlemenin en hızlı ve basit bir yoludur. Her zaman ana makine ile birlikte gelen bir döşeme uzantısı kullanmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde shaggy halınızın uzun lifleri yakalanabilir veya çekilebilir, onlara ve halının genel görünümüne zarar verebilir.

Üst kısmı iyice temizledikten sonra, halının altını da ters çevirin ve aynı şekilde temizleyin. Bununla birlikte, halının bu tarafının sık sık temizlenmesi gerekmez, ayda yaklaşık bir iki kez halınızın alacağı trafik miktarına başlı olarak yeterli olmalıdır. Daha küçük bir halınız varsa, vakum ucunun güçlü emiciliğine kapılmasını önlemek için halının bir kenarında durun ve vakum kafasını kendinizde uzağa iterek süpürün. Shaggy halı nasıl temizlenir? sorusunun etkili cevaplarından biri mutlaka iyi bir vakumlamadır.

Sizde Binlerce Mutlu Müşteriye Katılın

Kuru Şampuan (İsteğe bağlı)

Kilim ve halılar özel kuru şampuanlarla da temizlenebilir. Bu, halınızı hızlı bir şekilde temizlemek için yaygın bir yöntemdir çünkü, onu kurutmak veya herhangi bir life zarar vermek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Shaggy halı nasıl temizlenir? sorusunun etkili cevaplarından biride bu yöntem olabilir.

Sadece az miktarda şampuan uygulayın ve vakum boyunca temizleme başlığı kılları ile halıyı fırçalayın ve makine işlem boyunca kapalı kalsın. Sonra sadece şampuanın talimatlarında belirtilen süre için kurumaya bırakın, zaman dolduktan sonra tek yapmanız gereken kalan granülleri vakumlamak.

Buharlı Temizlik

Shaggy halıyı temizlemek bir profesyonel tarafından yapılması önerilir veya Shaggy halılar için özel üretilen bir ev tipi yıkama makinası satın alabilirsiniz. Nispeten hızlı ve basit bir süreçtir ve mükemmel sonuçlar verebilir. Ancak, halının buharla temizlenmesinin kilim liflerine zarar verebileceğinden de bahsetmemiz gerekir, bu yüzden lütfen buharlı bir temizleyici kullanmadan önce dikkatlice düşünün. Shaggy halı nasıl temizlenir bir fikriniz yoksa profesyonel bir servise yıkatmayı düşünebilirsiniz.

Genel olarak, buharl temizlemenin kir çekmeseni beklememelisiniz. Bu, yukarıdaki yöntemleri kullanmanız daha mantıklı olacaktır ve halı zeminine gizlenen toz ve alerjenlerin güneş ışınları ile öldürülmesi shaggy halınızı gençleştirecek ve tazeleyecektir.

Temizledikten sonra halınız nemli olacak, bu nedenle havayla kurumadan önce sudan arındırmak için hafifçe sıkmak gerekir. Shaggy halıların çok fazla su emebileceğini lütfen unutmayın, bu biraz zaman alabilir, ancak gerektiğinde işleri biraz hızlandırmak için her zaman bir fan kullanabilirsiniz.

El İle Shaggy Halı Yıkama

Shaggy halı nasıl temizlenir rehberimiz de sıradaki yöntem el ile yıkama, bu yöntem için yapmanız gereken tek şey banyonuzu soğuk su ve biraz hassas, ağartıcı içermeyen ve kokusuz sıvı çamaşır deterjanı ile doldurmaktır. (asla yumuşatıcı ve çamaşır suyu kullanmayın)

Şimdi, shaggy halınızı çözeltiye yerleştirin ve yıkamak için hafifçe hareket ettirin. Kalan köpükleri soğuk su ile durulamadan önce halınızı yarım saat bekletin. Fazla suyu dikkatlice sıkın ve kurumaya bırakın.

Not: Bu yöntemde kullanacağınız kimyasal bileşenlerin halınıza zarar verebileceğini unutmayın. Hangi deterjanı kullanacağınızı bilmiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Teknisyenlerimiz size ücretsiz danışmanlık vereceklerdir.