Nepal Halısı Yıkama

Yumoş halı yıkama firmamız Nepal halısı yıkama konusunda da uzman bir kuruluştur. Diğer halılarda olduğu gibi Nepal halılarını da garantili olarak yıkamaktayız. Her ebattaki Nepal halınız için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Bugün halı satan mağazaların çoğunda birçok renkle karşımıza çıkan ve desenleriyle Nepal halıları mutlaka ilginizi çekmiştir. Nepal halıları Tibet kültürünün en canlı örneklerinden biridir. Nepal dünyanın en fakir ülkeleri arasındadır. En önemli geçim kaynaklarından biri halıcılıktır. Ülkenin fakir olmasından kaynaklı iş gücü ve ham maddenin ucuz olması nedeniyle diğer el halılarına göre fiyat olarak çok daha ucuzdur. Bu sebeple de diğerlerine göre daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sizde Binlerce Mutlu Müşteriye Katılın

Nepal halısı özellikleri

Bir halıyı yıkamadan önce mutlaka o halının özelliklerini bilmek gerekir. Eğer ki bilmezsek o zaman yanlış bir şekilde halıyı yıkayarak halıya zarar verebiliriz. Nepal halıları, bildiğimiz el dokuma halılarında rastlanmayan özel bir sistemle dokunmaktadır. Halıyı dokunmak için kullanılan ipler, Tibet koyunlarının esnek, kalın, parlak ve uzun tüylerinden elde edilmektedir. Özel bitkiler kullanılarak renklendirilen yün iplikler yüzünden de diğer halı türlerine göre daha doğal ve canlı bir görünüme sahiptirler. Klasik renklerin dışında krem ve mercan gibi renkler kullanılmaktadır. Nepal halıları üretilirken, bulunduğu çevreyi daha aydınlık göstermesi için genel olarak açık renkler kullanılan özel halılardır. Makine halısı olmayan Nepal halısı yıkamak için de diğer el halılarında olduğu gibi dikkatli davranmak gerekir.

Nepal halısı nasıl yıkanır?

Daha öncede belirttiğimiz gibi daha çok açık renkli üretilen Nepal halısı yıkama noktası hem uygulanan yöntem hem de kullanılan temizlik maddeleri anlamında dikkatli olmayı ve doğru bir teknikle yıkanmayı gerektiriyor. Kullanılan temizlik maddelerinin anti bakteriyel ve anti alerjik içeriklere sahip olması çok önemlidir. Ayrıca rengine zarar vermemesi açısından çok fazla kimyasal özellik taşımamalıdır. Aksi durumlarda renginin solmasına neden olabilir. Bu da halımızın görüntüsünü olumsuz yönde etkileyeceği unutulmamalıdır.

Halı yıkama fabrikamızda Nepal halıları için naturel halı şampuanı kullanmaktayız ve halılarınız garantili olarak yıkanmaktadır.

Nepal halı nasıl yıkanır?

Son yıllarda talepler arttıkça yetersizlik sebebi ile yün üretiminde dünya 3. olan Yeni Zelanda yünü ithalatı yapılmaktadır.

Kalite bakımında üst seviyelerde olan Yeni Zelanda yünü en çok görülen halılar nepal halılar’dır.

Üretici ve satış kanalları her ne ne kadar leke tutmaz kolay temizlenir deseler de iş uygulama kısmına gelince halı yıkamacılar oldukça zorlanmaktadırlar.

Nepal halıları bir çok leke çıkarıcı tarafından deneme yanılma yöntemi ile yıkama yöntemleri yapılarak lekelere karşı savaş açmış durumdalar.

Fakat en ufak bir hata da dahi nepal halılar renklerinde bozulmalar meydana gelebilmektedir.